Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır?

Selam canlı yayıncı kardeşler, facebook’ta yeni bir özellik çıktı ve sizleri hemen bilgilendirmek istiyoruz. Facebook artık yeni gelen bu özellik sayesinde canlı yayına tanıdığınız bir kişiyi veya tanımadığınız bir kullanıcıyı canlı yayına konuk olarak alabilirsiniz.

Kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başladılar bile, özellikle YouTube’ta yayın yapan kişilerin YouNow yayını yaptıkları gibi konuk alma işlemini Facebook üzerinden yapabilirler, şuanlık bir sıkıntı yok gibi görünüyor bakalım ilerleyen günlerde bu sistemde ne gibi yenilikler göreceğiz.

Facebook Canlı Yayına Konuk Alma

Facebook’ta canlı yayın açtığınızda konuk alma işlemini nasıl yaparım diyenler için Facebook ekibi bir video yayınladı, bu video’da izleyebileceğiniz gibi artık rahatlıkla canlı yayınınıza kullanıcı alabiliyorsunuz.

Eğer video’dan nasıl yapılacağını anlamadım diyorsanız size madde madde gösterelim;

İlk öncelikle canlı yayın açmak için uygulamaya giriş yaparak sol üstte bulunan “Canlı” bölümüne tıklıyoruz, ayarları yaptıktan sonra canlı yayına başlamış oluyoruz.

Daha sonra izleyenler arasından telefonunuzun altından parmağınızı sola ittirerek bir kişiye canlı yayın isteği daveti gönderebiliyorsunuz, karşı tarafta bu isteği onayladıktan sonra işlem tamamlanmış oluyor.

Ve artık o kişi ile aynı canlı yayın üzerinden görüşme yapabiliyorsunuz, iki kişininde karşılıklı olarak sesleri birbirlerine gitmektedir.

Ayrıca Facebook bu sisteme ilerleyen günlerde ücret ekleme gibi bir olay koymayı düşünüyor, bu sayede YouTube’ta olduğu gibi insanlar buradaki yayınlardan’da para kazanabilecekler.

Facebook’ta çıkan tüm yeniliklerden haberdar olmak için bizi takipte kalın ve facebook kategorimizde yer alan farklı bir benzer konuya şuradan tıklayarak ulaşabilirsiniz: Facebook Arkadaş Kasma Hilesi

Yorum Yap