Snapchat Yüz Efektleri Açılmıyor Sorunu

Snapçiler buradayız kendimizi instagram’a kaptırmak yok değil mi! İnstagram’ın son gelen güncellemesiyle birlikte aynı snapchat’te olduğu gibi yüz filtreleri geldiğini biliyorsunuzdur eğer bilmiyorsanız sitemiz içinde ufak bir arama yaparak bu filtreleri görebilir ve nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz ama yazımızın başında dediğimiz gibi kendimizi instagram’a kaptırmıyoruz çünkü bu sistem ilk olarak snapchat tarafından bulunmuş ve emeğin başkaları tarafından çalınmasına karşı bir tepkiyi snapchat kullanmaya devam ederek gösterebiliriz.

Ben snapchat kullanıyorum ama benim yüz filtrelerim çalışmıyor bunu nasıl çözerim nasıl düzelecek bu filtreler bozuldu galiba gibi sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu sorunların çözümleri için sizlere birkaç önerimiz olacak;

Snapchat Yüz Filtreleri Bozuldu

Eğer yüz filtreleriniz bozulmuş ise bu ya telefonunuzdan ya da snapchat uygulamasından kaynaklanabileceğini unutmayın, bu yüzden ilk olarak telefonunuzda bir arıza var mı onu kontrol ettirin. (kamera düzgün çalışıyor mu, sistemsel bir sorun var mı bakmaya çalışın) eğer sizin gözle görebileceğiniz bir sorun yok ve olmadığını da düşünüyorsanız bu Snapchat uygulamasından kaynaklanan bir sorundur.

Öncelikle uygulamanızın son sürümünü apple store ya da google play aracılığıyla indirin, ve uygulama güncellemesini çalıştırın.

Daha sonra uygulamayı açarak kamera bölümüne gelin, unutmayın ki yüz filtrelerinin çalışması için uygulamanın sizi algılaması gerekiyor bu yüzden açık bir havada kendinizin gözükeceğiniz şekilde ışık ayarlaması yapın.

Daha sonra ekranın üzerine kafanıza denk gelecek şekilde uzun süre basılı tutun.

Eğer sorunum hala düzelmedi diyorsanız uygulamanın sizin telefonunuzun android versiyonunun kaldırmadığı anlamına gelebilme ihtimali yüksektir.

Snapchat Yüz Filtreleri Açılmıyor

Snapchat filtreleri açılmıyor ne yapacağım diyorsanız öncelikle telefonunuzda önceden çalışıyor ve şimdi çalışmıyor ise uygulamanın ayarlarına girerek “önbellek temizlemesi” yapınız yaptıktan sonra uygulamayı tekrardan başlatın ve sorununuzu ortadan kaldırın.

Sorun önbellekten kaynaklanmıyor ise uygulama sürümünüzü kontrol edin ve güncelleme sağlayın, uygulamanın içindeki yüz filtrelerinin önceden çalışıp şimdi çalışmamasının nedeni snapchat uygulamasının sunucusundan da kaynaklanabilir bu yüzden birkaç dakika sonra tekrar göz atabilirsiniz.

Ayrıca benzer konularımızdan eğer kullanıcı engellemek isterseniz şu yazımızı incelemeden çıkmamalısınız: Snapchat Kullanıcı Engellemek

Yorumlar

  1. snapchatte bütün efektler açılırken gözde efektim candy açılmıyor yükleniyor yazıyor ama açılmıyor sebebi nedir

    Yanıtla
    • bende de oyle ya iki gundur candy efektim açılmıyor:(

    • şuan aynısını bende de var senin nasıl düzeldi

  2. Benim snapchatte en sevdiğim efekt loca, ve efekti açmaya çalıştığımda sorun oluştu yeni sürümü kullanın diye mesajlar geliyor güncellemelere baktım snapchat güncellemesi yok, az önce telefonu bile güncelledim ama hala aynı sorunu yaşıyorum açamadığım birkaç tane daha efekt var lütfen acil çözümü olan yazsın.

    Yanıtla

Yorum Yap