Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazarak para kazanmak için neler yapılması gerekmektedir, anında öğrenerek sizlerde para kazanmaya başlayın. En çok para kazanan kategoriler nelerdir? Blog yazmaya başlamak için neler yapmamız gerekmektedir? Blog yazarı olmak basit midir? Sorularının cevaplarına bu yazı üzerinden ulaşarak, sistemi anladıktan sonra sizlerde hemen para kazanmaya başlayacaksınız.

Blog yazarak para kazanma sistemi uzun zamandır olan bir yazarlık sistemidir, burada siz kendi Blogunuzu oluşturarak içerisine düzenli olarak yazı girmeniz durumunda para kazanabileceğiniz bir sistem halini almaktadır. İşlem aslında biraz karışık olsa da ilerleyen zamanlarda basit bir hal alarak düzenli olarak yazı girmek durumunda Blogunuzu yükselterek para kazanır hale getirebilirsiniz. Peki blog yazarak para kazanmak işlemi nasıl yapılır gelin öğrenelim.

Blog Yazarak Para Kazanma Sistemi

Blog yazarak para kazanmak için ilk olarak bir Blog sistemine ihtiyacınız vardır. Bunun için hazır sistemler mevcuttur. Blogger veya WordPress gibi sistemler üzerinden Blogunuzu oluşturabilirsiniz. Ayrıca kendinize özel domain (isimsoyisim.com gibi) alarak bu işi daha özel kılmış olursunuz. Bu sayede bir marka oluşturarak Blog yazma işlemini işiniz haline getirebilirsiniz.

blog yazarak para kazanmak mümkün mü

Blog yazarak para nasıl kazanılır öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. İlk olarak bir Blog oluşturmamız gerekiyor.
  2. Burada oluşturmak istediğiniz Blogun kategorisini kendinize göre belirlemenizde yarar var. Çünkü oluşturacağınız Blog içerisinde yazacağınız yazıları bilginiz dahilinde olması karşı tarafa güven verecektir.
  3. Kategori seçimi sonrasında Blog oluşturma işlemini tamamlayın.
  4. Bol bol yazı girmeye başlayın.
  5. Yazı girdikçe siteniz üst sıralara çıkacaktır.
  6. Bu sayede sizde popüler bir Blog haline geleceksiniz.
  7. Sponsorlar size ulaşacak ve Reklam almaya başlayacaksınız.
  8. Reklamları sitenize yerleştirerek para kazanacaksınız.
  9. Veya blogunuz için video çekerek aralarda sponsorlarınızı göstereceksiniz.

Benzer Makale: İnternetten Para Kazanmak: Aylık 15.000 TL

Blog Yazarak Para Kazanma Nasıl Olur?

Blog yazarak para kazanma işleminde para kazanma yöntemi olarak çeşitli hizmetler yer almaktadır. Bu hizmetler içerisinde Sponsorlar, Google Adsense Reklamları, Kısa Link ile Para Kazanmak, Link Satışı ile para kazanmak, Tanıtım yazısı alarak para kazanmak, blogunuzu satarak para kazanmak, bir ürün tanıtımı yaparak para kazanmak gibi farklı türlerde para kazanma modelini blog yazarak para kazanmak başlığı altında toplayabiliriz.

Google Adsense ile Para Kazanma

Google Adsense sistemi ile para kazanmak için ilk önce blogunuzu büyütmelisiniz. İnsanlar blogunuza giriş yapmalı ve Google reklamlarına başvuru yapmalısınız. Başvurunuzun onaylanması sonrasında verilen reklam kodlarını sitenize eklemelisiniz. Eğer bu reklamlara gelen ziyaretçi tıklarsa kuruş bazında para kazanabilirsiniz.

Kısa Link ile Para Kazanma

Blogunuzda yer alan herhangi bir ürüne veya bağlantıya kısa link sitelerinden link oluşturarak blogunuza ekler iseniz, tıklama başına yine kuruş bazında para kazanabilirsiniz. Ancak burada yapacağınız link oluşturma işleminde para kazandıran kısa link sitelerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Her sistem para kazandırmamaktadır.

Blog yazarak para kazanma sistemi için daha fazla yöntem mevcuttur, bunun için ilerleyen zamanlarda yazımızı güncelleyerek sizlere daha detaylı sistemi anlatacağız.

Yorum Yap