İnternetten Para Kazanma

Sosyal ağların oldukça popülerleşmesiyle birlikte internetten para kazanmak isteyen kişilerin sayısı da artmakta. Sizlerde internetten para nasıl kazanılır öğrenmek ve adım adım bu işlem sayesinde aylık 15.000 TL gibi bir rakama ulaşmak istemez misiniz? Cevabınız eğer Evet ise sizlerde aşağıda bulunan işlerden size uygun olanı seçerek işe başlayabilir ve internetten para kazanabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Para Kazanırım?

İnternetten para kazanmak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak internet üzerinden uçuk miktarlara ulaşmak mümkün oluyor. Burada bulunan yöntemler sayesinde ilk olarak başlangıç ücreti kazanabilir ve işlerinize düzenli olarak devam ederek internetten daha çok para kazanabilirsiniz.

İnternetten Ne Yaparak Para Kazanabilirim?

İnternette ne yapabilirim sorusu oldukça fazla gelmekte. Burada ilk olarak kendi mesleğinizi internet ortamında yapabilir misiniz onu düşünmeniz gerekmektedir. Size uygun bir dal aramak hem iş açısından kolay olacak hem de daha keyifli bir şekilde internetten para kazanabilirsiniz. Eğer size uygun bir alan bulamadıysanız aşağıda bulunan internetten para kazanma yöntemleri sayesinde kendinize bir alan seçerek bu işe başlayabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

2024 yılı itibariyle internet üzerinden para kazanmak için oldukça fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde sizlerde işlerinizi ilerleterek profesyonel bir şekilde düzenli olarak gelir elde edebileceksiniz. Yapmanız gereken işlemler ilk başta göze zor gelse de alışınca bu işlerin o kadar da zor olmadığını göreceksiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2024
1- Mobil Uygulama ile Para Kazanmak
2- Yorum Yaparak Para Kazanmak
3- İnternet Sitesi Kurarak Para Kazanmak
4- Anket Sitelerinden Para Kazanmak
5- Makale Yazarak Para Kazanmak
6- Bitcoin Alıp / Satarak Para Kazanmak
7- Fotoğraf Satarak Para Kazanmak
8- Oyun Oynayarak Para Kazanmak
9- Grafik Tasarım ile Para Kazanmak
10- YouTuber olarak Para Kazanmak
11- E-Ticaret ile Para Kazanmak
12- Instagram üzerinden Para Kazanmak
13- Twitch Yayıncısı olarak Para Kazanmak

Burada bulunan alanlardan herhangi bir tanesiyle internetten para kazanmak mümkün, bu alanlar kullanıcıların özeline göre değişik türlerde çoğaltılabilir.

1- Mobil Uygulama Üzerinden Para Kazanma

mobil uygulama ile para kazanma

Mobil uygulama ile para kazanmak güzel bir yöntemdir. Sizlerde ilk olarak yazılım bilgisine sahip olmanız ve insanlara ne tür bir uygulama yapacağınızı oluşturmalısınız. Eğer aklınızda çok tutacak bir proje varsa ve yazılım bilgisine sahipseniz ya da ücret karşılığı bir yazılımcı ile anlaştıysanız bu iş tam size göre.

Mobil kullanım oranının artmasıyla birlikte internetten para kazanma yöntemlerinden en güzellerinden bir tanesi olan mobil uygulama ile para kazanma yöntemi oldukça etkili olacaktır. Aylık 10.000 TL gibi bir rakama ulaşmak zor değil, sadece yapmanız gereken uygulamaya daha fazla kullanıcıyı çekmek olacaktır. Sizlerde yapmış olduğunuz uygulamaya göre uygulama içi satın alımı veya reklam gösterimi sayesinde oldukça fazla para kazanabilirsiniz.

Mobil uygulama nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın. (Yakında)

2- Yorum Yapın ve Para Kazanın

yorum yap para kazan

Yorum yaparak para kazanmak ister misiniz? Evet ilk olarak biraz düşününce garip geliyor ancak internetten para kazanma yöntemi olarak yorum yaparak gelir elde etmekte mümkün. Genellikle ufak miktarların oluştuğu yorum yaparak para kazanma sisteminde, ne kadar çok yorum yaparsanız paranın birikmesiyle miktarda büyümüş oluyor.

Yorum yaparak para kazanmak için yapmanız gereken ise BiOnlukSadeceON gibi sitelerde ilan açmanız ya da bu hizmeti veren sitelere üye olarak günlük belirtilen görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Burada bulunan E-Ticaret ürünlerine yorumlar yapmak ve YouTube videolarına yorum yapmak genel olarak daha fazla istenmekte.

Ayrıca bazı kullanıcılar ilk maddede olduğu gibi mobil uygulama oluşturarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak için uygulamalarına yorum yaptırmak amaçlı böyle bir hizmet arayabilmekteler.

3- İnternet Sitesinden Para Kazanma

internet sitesi para kazanma

İnternet sitesi kurarak para kazanmak listemizin 3. sırasında yer alıyor. Bu sistem sayesinde eğer güzel bir hizmet vererek sisteminizi güncel tutmanız dahilinde güzel paralar kazanmanız mümkün. Burada da ilk olarak hizmet vereceğiniz kategori önemlidir. Kullanıcılara genellikle tavsiyemiz Genel Blog tarzı olmadan tek bir kategori üzerinden site açmaya yöneliktir. Eğer sizde site açarak para kazanmak istiyorsanız kategori olarak Eğitim – Sağlık – Ekonomi – Teknoloji – Haber gibi kategori alanlarından bir tanesini seçerek bu işe başlayabilirsiniz.

İnternet sitesi kurmak için gerekli Alan Adı ve Hosting ihtiyacınız bulunmaktadır. Ancak ilk başlayanlara yönelik bu hizmetleri bilmediklerini düşünerek sizlere Wix gibi hazır şablon sitelerinden başlangıç için site açılışı yapabilirsiniz. Tabi ki daha sonra sistemi öğrenerek kendi alt yapınızı kurarak işe devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İnternet sitesi nasıl kurulur öğrenmek için tıklayın. (Yakında)

4- Anket Sitelerinden Para Kazanma

anket ile para kazanma

Büyük firmalar genellikle pazar araştırması yapmak için anket yöntemini kullanmaktalar. Ancak bazen kendi çalışanları üzerinden gitseler de ektili olmayan çözüm olduğu için anket sitelerine belirli ücret karşılığında hizmet alırlar. Sizlerde bu anket sitelerine kayıt olarak günlük olarak sisteme düşen anketleri cevaplayarak para kazanabilirsiniz.

Burada hali hazırda bulunan oldukça fazla anket sitesi bulunmaktadır. Bu siteleri iyice araştırmak önem teşkil etmektedir. Güvenilir olduğunu düşündüğünüz anket siteleri üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

5- Makale Yazarak Para Kazanın

makale yazarak para kazanma

İnternetten makale satarak para kazanmakta mümkün. Bunun için çeşitli farklı siteler bulunmakta. Sizlerde eğer yazdığınız makalelerde imla kurallarına ve konulara hakim bir şekilde iş çıkartırım diyorsanız makale yazarak para kazanabilirsiniz. Makale satmak için yapmanız gereken işlem Google aracılığıyla “makale sat” “makale satışı” gibi anahtar kelimeler sayesinde onlarca siteye ulaşabilirsiniz. Kayıt oluşturarak gelen siparişler başına 300 kelime bir yazı için 7 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Ortalama günde 15 yazı yazarak Ayda 3.000 TL üzeri bir gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Makale satışı yapabileceğiniz siteler için tıklayın. (Yakında)

6- Bitcoin Al – Sat Yaparak Para Kazanma

bitcoin ile para kazanma

Son dönemin oldukça popüler bir internetten para kazanma yöntemi olan kripto paralar ile fazla bir miktarda kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak bu kripto paraların birden çıktığı gibi birden düşüşe de geçtiğini duymuşsunuzdur. Burada yatırım yapacağınız Bitcoin veya Altcoinler çok önemlidir. Büyük bir inceleme yaparak paranızı yatırmanızı ve çok büyük miktarlarda yatırım yaparak kendinizi riske atmamanız önemli olacaktır.

Bitcoin için yerel ve global pazarda bilindik borsalar mevcuttur. Buralara kayıt olarak ve Türk Lirası göndererek alım / satın işlemi sayesinde para kazanabilirsiniz. Tabii ki bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

7- Fotoğraf Satarak Para Kazan

fotoğraf sat para kazan

Stok fotoğraf satarak para kazanmayı düşündünüz mü? Bu da mümkün. Eğer bir fotoğrafçı iseniz çekeceğiniz büyük pikseldeki görselleri dolar bazında satabilirsiniz. Buradaki işlem için satış başına gelir elde etmeniz mümkün olacaktır. Satış için 500px ve Shutterstock sitelerini kullanabilirsiniz.

8- Oyun Oynayarak Para Kazanmak

oyun oyna para kazan

Oyun oyna para kazan olayı da biraz garip gelse de aslında olay öyle değil. Eğer siz bir oyun oynuyorsanız ve bu oyun içerisinde satışlar varsa sizlerde bu işi paraya çevirebilirsiniz. Metin 2 pazar yeri gibi sizlerde satış yapacağınız oyun için ürünü nakit para karşılığında karşı tarafa satabilirsiniz.

9- Grafik Tasarım ile Para Kazanın

grafik tasarım para kazanma

Grafik Tasarımcı iseniz sizin içinde Freelance işler mevcut. Eğer bir Logo – Banner – Afiş Tasarımını Profesyonel bir şekilde yaparım derseniz BiOnluk gibi onlarca Freelance sitesine üye olarak Portfolyo oluşturun ve ilan verin. Gelen siparişler ile birlikte grafik tasarım yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

10- YouTuber Olarak Para Kazanma

youtuber para kazanma

Son zamanların popüler olan diğer bir mesleği ise YouTuber olmak çıkıyor karşımıza. Eğer sizlerde kendinize güvenerek kamera karşısına geçiş bir oyun / eğlence gibi kanal oluşturarak 1000 Abone ve 4000 saat sınırın doldurmanız durumunda kanalınızdan para kazanabilirsiniz.

YouTuber nasıl olunur, para nasıl kazanılır öğrenmek için tıklayın. (Yakında)

11- E-Ticaret ile Ürün Satarak Para Kazanma

e ticaret para kazanma

Esnaf kişiler için en önemli konu olan satış internet üzerinden de mevcut. Hele pandemi döneminin gelmesi ile birlikte sizlerde ürünlerinizi internet üzerinden satarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Satmış olduğunuz ürünü Trendyol – n11 – Hepsiburada – Gittigidiyor gibi siteler de dükkan açarak belirli bir komisyon oranında satış yapabilirsiniz.

12- Instagram Üzerinden Para Kazanma

instagram para kazanma

Instagram üzerinden Influencer olarak para kazanabilirsiniz. Bunun için oldukça fazla takipçiye ihtiyacınız olacaktır. Çünkü burada para kazanmak için ürün tanıtımları ile size gelecek sponsorlar sayesinde oldukça fazla gelir elde ederek aylık 5.000 TL kazanabilirsiniz.

Influencer nasıl olunur, para nasıl kazanılır öğrenmek için tıklayın. (Yakında)

13- Twitch Yayını Yaparak Para Kazanma

twitch para kazanma

YouTube mantığı ancak canlı yayın sistemi şeklinde ilerleyen diğer bir sistem twitch ile internetten para kazanabilirsiniz. Kendinize güvenerek canlı yayında oyun oynayabilir veya muhabbet ederek takipçileriniz tarafından para kazanmanız mümkün olacaktır. Aylık 20.000 TL gibi bir rakama ulaşmak ileride zor olmayacaktır.

İnternetten para kazanma hakkında sorularınız varsa bizlere aşağıda bulunan yorum kısmından iletebilirsiniz. Daha fazla para kazanma yöntemleri için sitemizde yer alan diğer konuları incelemeyi unutmayın.

Yorumlar

  1. internetten para kazanmak için 12. adımı uyguladım. Kazanç sağlamaya başladım. Teşekkür ederim.

    Yanıtla

Yorum Yap