E-Devlet TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E-Devlet ile birlikte televizyon abonelik iptali artık gerçek oldu. Bu sayede sizlerde TV abonelik iptalinizi e-devlet uygulaması veya e devlet sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Bu sistemin gelmesi ile birlikte zorlayıcı olan televizyon abonelik iptali 24 saat içerisinde iptal olabilecek, sizlerde uzun uzuna telefon görüşmeleri veya bayii ziyaretini artık yapmanız gerekemeden anında işlem için talep oluşturabileceksiniz.

E-Devlet Televizyon Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

E-Devlet ile birlikte televizyon aboneliği iptal etmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları izlemeleri yeterli olacaktır. E devlet tv abonelik iptali nasıl yapılır adım adım öğrenin;

e devlet tv aboneliği

  1. İlk olarak e-Devlet sitesini açarak Abonelik Fesih Başvurusu bölümüne giriş yapın.
  2. Daha sonra buradan e-Devlet hesabınıza giriş yapmalısınız. (Bu bölümde normal olarak giriş kabul edilmemektedir, Mobil imza, Elektronik İmza, T.V Kimlik Kartı veya Bankacılık Girişi ile işlem yapılmaktadır.)
  3. Giriş sonrasında karşınıza çıkacak olan aboneliklerden bir tanesini seçin.
  4. Açılan sayfa aracılığı ile birlikte başvuruda bulunun.
  5. Daha sonra başvuru durumunuzu aynı sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Burada başvuru durumuna en geç 24 saat içerisinde dönüş yapılması gerekmekte.

eSIM Türkiye’ye Geliyor! makalemizi incelemeden geçmeyin.

Yukarıda belirtilen adımları aynı şekilde e-Devlet Android veya e-Devlet iOS uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi Telefon aboneliği iptali veya İnternet aboneliği iptali içinde gerçekleştirmek mümkündür.

E-Devlet Televizyon Aboneliği Hangileri İçin Geçerlidir?

E devlet televizyon aboneliği iptali kablo tv dahil olmakla birlikte sistemde 200 bin üzeri kullanıcıya sahip tüm işletmeler sistemde yer almakta. Digitürk, D-Smart, Turkcell TV+, TTNET, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, TurkNet gibi hizmetlerde burada aboneliklerini göstermekte.

e devlet tv abonelik iptali hakkında sorularınızı bizlere aşağıdan bildirebilirsiniz.

Yorum Yap